"Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść byłem spragniony, a daliście Mi pić byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie "

(Mt 25,35)

Gościnność

Witraże w kaplicy domu rekolekcyjnego

Cofnijmy się jeszcze na moment do roku 2016. Zupełnie niespodziewanie zostałyśmy hojnie obdarowane przez Opatrzność Bożą, która posłużyła się – jak zawsze – ludźmi nam życzliwymi i wielkiego, dobrego serca. Dzięki nim udało się zrealizować dawny projekt Księdza Profesora Tadeusza Furdyny: okna witrażowe w kaplicy domu Rekolekcyjnego. Dwa witraże zostały ufundowane przez Księdza Prałata Zbigniewa Stefańskiego, a pozostałe - przez Państwa: Wiesławę Gawryszewską i Czesława Gawryszewskiego oraz Barbarę i Grzegorza Grzelaków. Jesteśmy niezmiernie wdzięczne za okazaną pomoc.

Witraże Witraże Witraże

Witraże zostały wykonane przez Księdza Tadeusza Żurawskiego (SDB) i przedstawiają: Założyciela Zakonu Kamedulskiego św. Ojca Romualda, Prawodawcę życia zakonnego - św. Benedykta oraz mniszki: św. Scholastykę – siostrę św. Benedykta, bł. Łucję i bł. Joannę – kamedułki. Całość wieńczy Duch Święty w postaci gołębicy. Na domiar wszystkiego – też z ramienia Bożej Opatrzności – poświęcenia witraży dokonał ówczesny Nuncjusz Apostolski Celestino Migliore, co było dla nas wielką radością i wyróżnieniem.

Witraże Witraże

Jak widać na załączonych zdjęciach nasza kaplica wypiękniała i nabrała niemal katedralnego dostojeństwa. Ufamy, że jej obecny klimat jeszcze lepiej będzie służyć naszym Gościom, spragnionym ciszy oraz kontemplacji Boga i Jego Świętych.